top of page

בלוג ראשי

מאגר המידע הכללי - מערכת RightWash "שטיפה נכונה"

פאנל 200 כולל ראשי פועל.jpeg
Manicured Hands
טכני

מהי ספיקת יציאת המים מהמערכת?

מערכת “שטיפה נכונה” מוציאה שילוב של אוויר חמים עם רסס מים. הרסס רך, נעים ונישא באוויר. התחושה היא יותר קרובה לפייה של ברז מטבח המוציאה שילוב של מים ואוויר מאשר צינור מים.

בדגמי RW-200 כולל יציאה אחת מעל ראש המתקלח, בדומה למקלחות סטנדרטיות. ספיקת המים ביציאה זו היא 0.4 ליטר לדקה (לעומת 12 ליטר לדקה בראש מקלחת סטנדרטי). היחידה האנכית כוללת 3 יציאות נוספות, שהספיקה בכל אחת מהן היא 0.2 ליטר לדקה.

כך שהספיקה הכוללת של המערכת (כאשר מותקנת היחידה האנכית) היא 1 ליטר לדקה.

מהי היציאה הראשית המוגדלת EUFR?

במערכת EUFR (ספיקה עליונה מוגברת) היציאה העליונה כוללת 3 דיזות שהספיקה של כל אחת מהן היא 0.2 ליטר לדקה (במערכת ללא EUFR הספיקה העליונה היא 0.4 ליטר לדקה). כך שבמערכת שכוללת EUFR, הספיקה בראש המקלחת היא 0.6 ליטר.

התקנה של מערכת EUFR + יחידה אנכית, מביאה לספיקה של 1.2 ליטר לדקה – בדיוק עשירית מראש מקלחת סטנדרטי

(כלומר, 90% חסכון במים).

מהי צריכת החשמל של המערכת?

צריכת אנרגיה למקלחת כוללת בד”כ רק את האנרגיה הנדרשת לחימום המים. חימום של 112 ליטר (100 ליטר למקלחת ועוד דקה המתנה למים החמים) מטמפרטורה של 5 מעלות צלסיוס לטמפרטורה של 40 מעלות צלסיוס – צורך כ-4.5 קווט”ש (112 ק”ג מים, הפרש טמפ’ של 35 מעלות צלסיוס, 3,920 קילו-קלוריות שהן 4.5 קווט”ש).

צריכת האנרגיה במערכת RightWash היא 0.46 קווט”ש עבור הפעלת המערכת ועוד 0.45 קווט”ש עבור חימום המים.

בסה”כ – 0.91 קווט”ש – חסכון של 80% מהאנרגיה (אנו מצהירים על 75% חסכון מטעמי שמרנות).

דוד חשמל בעל גוף חימום של 2,500 וואט יצרוך (בקירוב) 2.5 קווט”ש בשעת עבודה אחת. דוד כזה לא יוכל לחמם 112 ליטר מים מ-5 מעלות צלסיוס לטמפרטורת רחצה נורמלית.

מהו היקף החסכון במים?

ככלל – תלוי בדגמי המערכת. עם זאת, החסכון הוא של כ-90% מהמים: שימוש במערכת RightWash “שטיפה נכונה” צורך כ-10 ליטר מים, לעומת מקלחת רגילה שבה מתבזבזים כ-100 ליטר מים.

מקלחת ממוצעת סטנדרטית, על פי המוסכמות העולמיות, אורכת 8.3 דקות.

בארה”ב, בגלל תקנות שתוקנו לפני עשור בערך, ירדה הספיקה הממוצעת למקלחת מ-12 ליטר לדקה לכ-8 ליטר לדקה. יחד עם זאת, לא מעט מקלחות כוללות את ראשי המקלחת הרגילים (של 12 ליטר לדקה) ויש אף מערכות עם ספיקות גבוהות בהרבה.

ביתר העולם המערבי, וגם בישראל, הספיקה הממוצעת במקלחת היא של כ-12 ליטר לדקה.

לכך יש להוסיף את זמן ההמתנה למים החמים – זמן שבו מי שתייה טובים נשפכים לניקוז. זמן זה תלוי אמנם במרחק בין הברז לבין אלמנט החימום או אלמנט אגירת המים החמים, אולם בממוצע הוא עומד על דקה אחת.

מערכת “שטיפה נכונה” תוכננה לאיכות ביצוע והפעלה גבוהה, תוך שמירה על כדור הארץ, קרי חומרים שניתנים למחזור. לכן המערכת בנויה כולה מאלומיניום ולא מפלסטיק.

המערכת בנויה לבטיחות מרבית. כל חלקי המערכת מחוברים להארקה, כאשר באזור שקרוב למשתמש קיים רק מתח נמוך. למניעת כוויות, המערכת כוללת חיישני טמפרטורה שיפסיקו את החימום במקרה של טמפרטורה גבוהה.

המערכת בנויה כולה מאלומיניום שאינו מחליד, ובנוסף לכך היא צבועה.

אחת התוספות המומלצות היא יחידת ספיקה נמוכה שמאפשרת חפיפת שיער עבות ושטיפה אינטימית. יחידת ספיקה נמוכה מורכבת מ-3 חלקים: (1) יציאת חיבור למערכת; (2) צינור באורך 1.5 מ’ (או צינור ספירלי באורך 1 מ’, לפי בחירת הלקוח); (3) ידית עם לחצן פתיחה קפיצי.

בתוך רגע לאחר הכניסה למקלחת – כל הגוף רטוב. מערכת RightWash נותנת חווית רחצה יוצאת דופן, נעימה ומלטפת.

יכולת הניקוי של כל מקלחת היא, בין היתר, פונקציה של משך זמן המקלחת ומשך הזמן שהסבון נמצא על הגוף. אין משמעות לכמות המים שבשימוש, בפרט כשרוב המים במקלחת רגילה כלל לא נוגעים בגוף המתרחץ.

לחץ המים אינו נקבע על ידי מערכת, אלא על ידי הצנרת שמזינה את המערכת. המערכת יכולה לפעול מלחץ של 2 אטמוספרות ומעלה. בלחץ גבוה מ-6 אטמוספרות (נדיר מאוד), חובה להתקין מקטין לחץ. במקרים של לחץ גבוה מאוד בד”כ יותקן מקטין לחץ בכניסה לבית, היות שמערכות מים נוספות ואחרות אינן מיועדות לעמוד בלחצים אלו (למשל – הצינורות המחברים את מיכלי ההדחה לא בנויים ללחצים גבוהים שכאלה).

מחיר

כפי שמצוין במחירון המופיע כאן באתר. למערכת קיים מחיר בסיס (ראש המקלחת; היחידה העילית), וניתן להוסיף רכיבים נוספים בתוספת תשלום. כמו כן יש להוסיף את מחיר ההתקנה.

החברה יכולה לספק גם מקלחון, מראות למקלחת ועוד תוספות לפי הצורך של הלקוח.

עלות ההובלה וההתקנה תלויה במיקום אתר ההתקנה, כפי שמופיע במחירון.

הובלת המערכת יכולה להיעשות על ידי הלקוח, אולם ההתקנה חייבת להתבצע על ידי מתקין מוסמך, אשר הוכשר לכך על ידי חברת זוויתן טכנולוגיות. רשימת המתקינים המוסמכים תתעדכן מעת לעת.

בעת רכישת המערכת ניתנת ללקוח אפשרות הבחירה אם לכלול בהסכם תשלום עבור הובלה + התקנה, ובמקרה כזה החברה דואגת להגעת מתקין. לחלופין, רשאי הלקוח לוותר על רכישה של הובלה והתקנה מאת החברה, להוביל את המוצר בעצמו לאתר ההתקנה, ולסכם את הסדרי התשלום בנוגע להתקנה באופן ישיר מול אחד מהמתקינים המוסמכים.

לאחר תשלום מקדמה על החשבון, יגיע לאתר ההתקנה טכנאי מטעמנו על מנת לאפיין ולמדוד את המקלחת שברשותכם. לאחר מכן ייקבע מועד להתקנת המערכת, ועד למועד זה יש להשלים את יתרת התשלום.

קווים מנחים עקרוניים מפורטים במדיניות הביטולים הכללית שלנו.

בוודאי, וזה אפילו מומלץ. לאחר תיאום מועד מראש, ניתן להתנסות במערכת במשרדי החברה באזה”ת חדרה. המגבות, השמפו והקפה – עלינו.

הזמנה והתקנה

עם הבעת רצון מצדכם לרכוש את המערכת, יישלח אליכם טופס הזמנה שיש למלא אותו ולהחזירו אלינו חתום. לאחר מכן ובתאום עמכם, יגיע לאתר ההתקנה טכנאי לצורך אפיון ומדידת המקלחת. מערכת “שטיפה נכונה” מיוצרת לפי דרישות הלקוח (מידות מדויקות, תוספות שונות, צבע וכד’). לאחר ייצור המערכת (תהליך שאורך ברוב המקרים כ-14 ימי עבודה), ייקבע מועד להתקנת המערכת אצלכם. ביום ההתקנה יגיע הצוות ויתקין את המערכת, יפעיל אותה וייתן הסבר על אופן ההפעלה (למרות שההפעלה עצמה היא מאוד פשוטה).

המקלחת הסטנדרטית היא בגודל 80X80 והיא מתאימה למרבית האתרים, עם מקלחון או בלי מקלחון. ניתן להזמין מקלחת בגודל אחר ואף בצורה אחרת.  למערכת בגדלים או אפילו צורות שונות – תינתן הצעת מחיר לפי בקשת הלקוח.

מערכת RightWash מיוצרת במידות מדויקות, המתאימות למקלחת שבאתר ההתקנה. לאחר מדידת המקלחת הקיימת, מיוצרים חלקי המערכת במפעל. לאחר שהושלם ייצור החלקים, ניתן להתקין את המערכת.

זמן ההמתנה תלוי בהיקף העבודה הקיים במועד ההזמנה. בדרך כלל הוא עומד על כ-14 ימי עבודה.

התקנה סטנדרטית נמשכת כשעה וחצי, אם אין דרישות מיוחדות או הפתעות וסיבוכים בלתי צפויים שמתגלים במועד ההתקנה.

התקנת המערכת יכולה להיעשות רק על ידי מתקין מוסמך שהוכשר לכך על ידי חברת זוויתן טכנולוגיות.

%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%201_edite

לא. מערכת “שטיפה נכונה” “מתלבשת” על המקלחון / אמבטיה / טוש הקיים. היא מתחברת לשקע תנור האמבטיה ואם לא קיים שקע –

אנו מוסיפים אותו (בתוספת תשלום, על פי המחירון).

התצורה הטבעית ביותר היא שפאנל ההפעלה מותקן על היחידה האנכית, כפי שניתן לראות גם בעמוד המוצר כאן באתר.​ניתן להתקין את פאנל ההפעלה ללא יחידה אנכית באמצעות תושבת פאנל פינתית או תושבת קיר. אם הלקוח אינו מעוניין ביחידה האנכית, פאנל ההפעלה יותקן על הקיר בתוך תושבת (שהיא חלק ממחיר המערכת). יש להבין שבתצורת התקנה כזו

(ללא יחידה אנכית), הכבל המחבר את פאנל ההפעלה למערכת יועבר בתעלת אצבע פלסטית על דופן המקלחת / מקלחון. למעוניינים, ניתן לרכוש בעלות קטנה נוספת תושבת פינתית, שמשפרת את מראה פאנל ההפעלה המותקן על הקיר. 

צריכת המים של מערכת RightWash היא מזערית. במקומות קרים מאוד, הדבר יוצר קושי, היות שזרימת המים היא כל כך איטית עד שהמים מתקררים בצנרת. לכן, באתרים כאלה, מוצעת תוספת של בידוד סביב הצנרת הפנימית שבתוך המערכת.

מערכת RightWash “שטיפה נכונה” מסופקת עם שנת אחריות מלאה מיום ההתקנה. ניתן לרכוש הסכם שירות קבוע ללא הגבלת זמן,

שניתן להפסיקו בכל עת.

מערכת RW200 “שטיפה נכונה” לא דורשת תחזוקה קבועה. בתוך המערכת קיים פילטר שמומלץ לנקותו אחת לחצי שנה או שנה, תלוי באיכות המים באתר. פעולת ניקוי הפילטר ניתנת לביצוע באופן עצמאי, וללא עזרים מיוחדים. במקומות שבהם קיימים מים באיכות לא טובה, 

 בעיקר מים קשים במיוחד (כוללים יונים שעלולים ליצור משקעי אבנית), מומלץ להתקין התקן מיוחד להקטנת נזקי אבנית. גם אם המים מלוכלכים במיוחד, רצוי להתקין פילטר בכניסה לבית. המלצות אלו נכונות לא רק למקלחת "שטיפה נכונה" אלא למרבית מערכת המים הבייתית.

במידת הצורך ניתן להחליף את הדיזות במקלחת, ורצוי שייעשה על ידי מי שמוסמך לכך.

למרות שהסבירות לתקלה מאוד נמוכה, מובן שבכל מערכת תיתכן תקלה. מערך השירות של החברה נותן מענה לתקלות בהתאם לסוג התקלה ובהתאם למקום ההתקנה של המערכת. הכל מפורט בהרחבה באמנת השירות שלנו.

כן. המערכת מסופקת עם הוראות הפעלה צבעוניות וברורות בשפות עברית או אנגלית. ניתן לעיין בחוברת ההדרכה גם כאן באתר, במרכז המידע.

שירות ותפעול

הסכם שירות קבוע נותן ללקוח שקט נפשי ויתרונות אחרים. בהסכם נכללים: ביקור נציג היצרן אחת לחצי שנה לשם בדיקת תקינות המערכת; החלפת פילטר במערכת אחת לחצי שנה; בדיקת יחידות הערפול במערכת והחלפתן ללא עלות בהתאם לצורך; בדיקה מקיפה של המערכת.

הסכם השירות הוא לתקופה של שנה. בתחילת כל שנה ייגבה הסכום לשנה נוספת. הלקוח יכול להפסיק את ההסכם בכל עת, כאשר מהסכום ששילם בתחילת השנה יוחזר החלק היחסי בניכוי העלות של מה שקיבל. לדוגמה – אם לקוח חתם על הסכם לשנה, בעלות של 1,755 ש”ח ואחרי חודש הוא ביטל את ההסכם – הוא יקבל בחזרה 1,609 ש”ח. אם בזמן הזה ביקר אותו טכנאי, ישלם הלקוח עלות ביקור טכנאי. אם הטכנאי החליף חלקים – ישלם הלקוח את עלותם.

זמני הטיפול מפורטים באמנת השירות שלנו.

זמני הטיפול מפורטים באמנת השירות שלנו.

סרטון
bottom of page