החשיבות של היגיינת ידיים ואיך מנקי הידיים של זוויתן קולעים בדיוק למטרה

 

מוסדות בריאות, מפעלי מזון, מסעדות וכל מי שעוסק במזון ובבריאות, מכיר ויודע את החשיבות של היגיינת ידיים.

CDC.jpg

לגבינו, כל האחרים, יש חשיבות גדולה בהיגיינת ידיים, לא רק בזמן מגיפה.

 

על פי CDC (המרכז לבקרת ומניעת מחלות, משרד הבריאות ושירותים חברתיים, ממשלת ארה"ב), שמירה על ניקיון הידיים היא אחד הצעדים החשובים ביותר שאנו יכולים לנקוט בכדי למנוע מחלות והפצת חיידקים לאחרים. מחלות רבות מתפשטות בגלל אי רחיצת ידיים במים וסבון.

להלן מקבץ רלוונטי מתוך האתר של CDC:

https://www.cdc.gov/handwashing/why-handwashing.html

 

האם באמת נחוץ לנטול ידיים במשך 20 שניות לפחות ?

מחקרים מדעיים מראים שעלינו לשפשף את הידיים עם מים וסבון במשך 20 שניות כדי להסיר חיידקים וכימיקלים מזיקים מהידיים. זמן קצר יותר לא יאפשר הסרת כל החיידקים.

במנקי הידיים של זוויתן הלקוח קובע את הזמנים של כל שלב ושל מחזור הניקוי כולו. זוויתן ממליצה לדבוק בהמלצות מערכות הבריאות

 
1.jpg
2.jpg

איך שטיפת ידיים עם מים וסבון מסירה חיידקים, כימיקלים מזיקים ולכלוך ?

סבון ומים, יוצרים קצף, שלוכד ומסיר חיידקים וכימיקלים מזיקים מהידיים. הרטבת הידיים במים נקיים לפני מריחת סבון עוזרת לקבל קצף טוב יותר מאשר למרוח סבון על ידיים יבשות. קצף טוב יוצר כיסים הלוכדים ומסירים מהידיים חיידקים, כימיקלים מזיקים ולכלוך.

מנקי הידיים של זוויתן עושים בדיוק זאת: ראשית מרטיבים את הידיים, ואז מוסיפים סבון

האם מומלץ להשתמש במגבת נייר בכדי לסגור הברז לאחר שטיפת הידיים?

CDC ממליצה לסגור את הברז לאחר הרטבת הידיים כדי להקטין בזבוז מים. לאחר מכן, לפתוח אותו שוב לאחר שטיפת הידיים במשך 20 שניות, כדי לשטוף את הסבון. ניתן להשתמש במגבת נייר, במרפק שלך או בדרך אחרת ללא ידיים כדי לסגור את הברז, ולמנוע חשש של קבלת חיידקים מידית הברז

מנקי הידיים של זוויתן חוסכים 99% מהמים, ומנקים את הידיים ביעילות ובדיוק.
בשום שלב אין מגע עם הידיים והכל מתבצע אוטומטית ללא מגע.

 

3.jpg
4.jpg

האם כדאי לייבש את הידיים באמצעות מגבת נייר או מייבש אוויר ?

בהחלט. חיידקים מתפשטים ביתר קלות כאשר הידיים רטובות, לכן חשוב לייבש את הידיים לחלוטין.

כרגע אין מספיק ראיות מדעיות כדי לקבוע אם שימוש במגבת נקייה או במייבש יד אוויר לייבוש הידיים יעיל יותר להפחתת חיידקים על הידיים. שתיהן דרכים יעילות לייבוש הידיים.

ברור שייבוש באוויר ללא מגע, מונע סיכוי להעברת חיידקים או לכלוך דרך מגבת

 

מנקי הידיים של זוויתן מייבשים את הידיים באוויר חם לאחר השטיפה, אוטומטית ללא מגע. בנוסף מספקת זוויתן מתקן למגבות נייר חד פעמיות שמאפשרות קיצור זמן הייבוש, בלי לסכן את המשתמש במגע במגבת שמשתמש קודם השתמש בה.

מנקי הידיים של זוויתן חוסכים 99% מהמים, ומנקים את הידיים ביעילות ובדיוק.
בשום שלב אין מגע עם הידיים והכל מתבצע אוטומטית ללא מגע.

 

6.jpg

כנראה שאחוז ניכר מאיתנו עושה זאת, אך רובנו ככולנו לא עושים זאת נכון וטוב: פותחים את הברז לזמן קצר, מעט סבון, וזהו. רחוק מאד מהפעולה הנכונה והנדרשת.

מהם זמני המפתח לרחיצת ידיים?

אלו זמני המפתח לשטיפת ידיים עליהם ממליצה CDC:

  • לפני, במהלך ואחרי הכנת אוכל

  • לפני האכילה

  • לפני ואחרי טיפול במישהו בבית שחולה בהקאות או בשלשולים

  • לפני ואחרי הטיפול בחתך או בפצע

  • לאחר השימוש בשירותים

  • לאחר החלפת חיתולים או ניקוי ילד שהשתמש באסלה

  • לאחר נגיעה בבעלי חיים, בהזנת בעלי חיים או בפסולת של בעלי חיים

  • לאחר טיפול במזון לחיות מחמד או פינוקים לחיות מחמד

  • לאחר נגיעה בזבל

  • אם הידיים שלך מלוכלכות בעליל או שמנוניות

בנוסף, לאחר שיעול או התעטשות, עליך לנקות מיד את הידיים על ידי שטיפתן במים וסבון או באמצעות חיטוי ידיים עם אלכוהול של 60% לפחות.

נוחות, קלות ונעימות השימוש במנקה הידיים של זוויתן מדרבנים ומעודדים לבצע ניקוי ידיים אמיתי ויעיל.

5.jpg
7.jpg

מה עדיף, חיטוי ידיים או שטיפת ידיים ?

שטיפת ידיים במים וסבון היא הדרך הטובה ביותר להסיר את כל סוגי החיידקים והכימיקלים. אם אין מים וסבון, אפשר להשתמש בחיטוי על בסיס אלכוהול עם לפחות 60% אלכוהול.

חומרי ניקוי ידיים על בסיס אלכוהול פועלים על ידי הריגת חלק מהחיידקים על הידיים, בעוד ששטיפת הידיים במים וסבון מסירה את החיידקים מהידיים. שטיפת ידיים במים וסבון תסיר את כל סוגי החיידקים מהידיים, לעומת זאת, חומרי חיטוי אינם מסוגלים להרוג את כל סוגי החיידקים או להסיר כימיקלים מזיקים כמו חומרי הדברה ומתכות כבדות.

 

מנקי הידיים של זוויתן מרטיבים את הידיים, שוטפים אותם במים וסבון, מייבשים אותם וגם מחטאים אותם. הניקוי המושלם והטוב ביותר האפשרי.

האם מגבונים מסירים חיידקים?

מגבונים לחיטוי ידיים עם לפחות 60% אלכוהול הורגים חלק מהחיידקים על הידיים.

 

מגבונים לתינוקות לא נועדו להסיר חיידקים מהידיים, ו- CDC לא ממליצה להשתמש בהם לניקוי הידיים. הם עשויים לגרום לידיך להיראות נקיות, אך מגבונים לתינוקות ומוצרים דומים שאין בהם לפחות 60% אלכוהול אינם מסירים חיידקים מהידיים באמינות.

 

מגבוני חיטוי נועדו להרוג חיידקים על גבי משטחים. אל תשתמש במגבונים לחיטוי כדי לנקות את העור מכיוון שהם עלולים לגרום לגירוי. קרא תמיד ופעל לפי ההוראות שעל התווית כדי להשתמש במוצרים אלה בבטחה.

כיצד היגיינת ידיים מסייעת במלחמה כנגד העמידות לאנטיביוטיקה ?

היגיינת הידיים עוזרת לעצור את התפשטות החיידקים, כולל כאלה שעלולים לגרום לזיהומים עמידים לאנטיביוטיקה. עמידות לאנטיביוטיקה מתרחשת כאשר חיידקים ופטריות מפתחים את היכולת להביס את התרופות שנועדו להרוג אותם. כלומר החיידקים לא נהרגים וממשיכים לגדול. קשה לטפל בזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. שמירה על ניקיון הידיים על ידי שטיפת ידיים במים וסבון או שימוש בחיטוי ידני על בסיס אלכוהול היא אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע התפשטות חיידקים ולהימנע מזיהומים.

מנקי הידיים של זוויתן טכנולוגיות מעודדים ומדרבנים שימוש בהם ולכן תורמים להיגיינת ידיים, ומסייעים במלחמה כנגד העמידות לאנטיביוטיקה

8.jpg
9.jpg

איזו שיטת ניקיון ידיים מומלצת לעובדי שירותי הבריאות ?

CDC ממליצה על שימוש בחומרי ניקוי ידיים על בסיס אלכוהול כשיטה העיקרית להיגיינת היד ברוב מצבי הבריאות. חומרי ניקוי ידיים על בסיס אלכוהול מפחיתים למעשה את מספר החיידקים שעלולים להיות בידי עובדי שירותי הבריאות לאחר אינטראקציה עם חולים. שימוש בחומרי ניקוי ידיים היא דרך מהירה וקלה לעובדי שירותי הבריאות לנקות את ידיהם, ולכן היא משפרת את תאימות היגיינת היד בסביבות הבריאות.

עובדי שירותי הבריאות צריכים לשטוף את ידיהם למשך 20 שניות לפחות במים וסבון כאשר הידיים מלוכלכות בעליל, לפני האכילה, לאחר השימוש בשירותים, ולאחר טיפול באנשים עם שלשול מדבק.

למידע נוסף, בקרו ב: https://www.cdc.gov/handhygiene/ .

מנקי הידיים של זוויתן טכנולוגיות פותרים בעיה קשה לצוות ולעובדים: מצד אחד נדרשת רחיצת ידיים תכופה אך מצד שני עודף רחיצות פוגע בעור ומסכן את העובדים. לא עם מנקי הידיים של זוויתן !

 

האם רחיצות ידיים תכופות מזיקות לעור הידיים?

צוות העובדים בכלל ולצוות הרפואי בפרט, נדרש לרחיצות ידיים תכופות. רחיצות אלו ושימוש באלכוהול, אף יותר, גורמים לפגיעה בעור הידיים, עקב פגיעה בשמנוניות של העור. הפגיעה יכולה להביא החל מיובש בידיים ועד סדקים וחשיפת העור לזיהומים - מה שהרחצה מנעה.

מנקי הידיים של זוויתן, אלו שנועדו בעיקר לעובדים וצוות רפואי, לאחר רחצת הידיים ותחילת ייבושם, ינפקו מספר מנות של נוזל לחות, שיחזיר לידיים את השמנוניות ואת ההגנה, לאחר שנוקו.

 
 
1.jpg
10.jpg

כיצד אפשר לעודד שטיפת ידיים בקרב עובדים ?

חשוב להזכיר לעובדים לרחוץ את ידיהם לעיתים קרובות בסבון ובמים. יש לספק כיורים נגישים, סבון, מים ודרך לייבוש כפות הידיים (למשל, מגבות נייר, מייבש יד).

רצוי לשים תזכורות חזותיות, כמו שלטים או פוסטרים, בחדרי אמבטיה או באזורי מטבח כדי להזכיר לעובדים לשטוף את הידיים. יש לספק ציוד היגיינה אחר, פחי אשפה ללא מגע / דוושות רגליים וחיטוי ידיים עם אלכוהול של לפחות 60% כדי לשמור על בריאות העובדים.

זוויתן יודעת שכל זה טוב ויפה, אבל במהלך יום העבודה, זה לא ממש עובד. צריך לספק לעובדים יותר, בעיקר טכנולוגיה: מנקי הידיים של זוויתן מדרבנים ומעודדים את העובדים לנקות את הידיים לעיתים יותר קרובות, ובכל מחזור ניקוי מעודדת את העובד לסיים את מחזור הניקוי.